Програма Intel ISEF

Intel® ISEF (International Engineering and Science Fair) – одна з найбільш широкомасштабних міжнародних освітніх ініціатив корпорації Intel. Вже 60 років поспіль IntelISEFщорічно збирає понад півтори тисячі талановитих школярів з більш ніж 70-ти країн світу. Призовий фонд конкурсу складає понад 4 млн доларів!

Генеральним спонсором заходу з 1997р. є Intel Corporation та благодійний фонд Intel Foundation. Організатором конкурсу є неприбуткова організація Society for Science & the Public, метою якої є сприяння розвитку науки в різних країнах світу. За допомогою таких освітніх програм як Intel ISEF, корпорація Intel прагне підвищити зацікавленість та освіченість дітей всього світу в різних наукових галузях.

На всесвітньому фіналі проекти оцінюють понад 1500 членів міжнародного журі, які визначають переможців у 15 категоріях. Всі судді є визнаними фахівцями у своїх галузях науки і техніки, мають науковий ступінь або іншу відповідну професійну кваліфікацію та не менше шести років професійного досвіду. До журі конкурсу входять справді визначні вчені, у тому числі й лауреати Нобелівської премії, а також співробітники Intel та багатьох інших компаній. Крім офіційного журі, проекти також оцінюють представники провідних компаній-спонсорів, урядових та неурядових організацій США та інших країн, які надають спеціальні нагороди. Особлива увага приділяється не лише проектам, спрямованим на розв’язування найгострішихглобальних проблем сучасності, але й тим дослідженням, які підвищують рівень повсякденного життя людини.

Останні роки конкурси відвідують понад 10 000 осіб, серед яких школярі-фіналісти конкурсу, члени делегацій, освітяни, члени журі, організатори (включно з членами місцевого організаційного комітету), представники ЗМІ, місцеві школярі та батьки. Під час перебігу всесвітнього фіналу школярі та дорослі мають можливість взяти участь у цікавій культурній програмі, відвідати інтерактивні семінари з питань інноваційної науково-технічної освіти, розбудови національних конкурсів, навчання за допомогою комп'ютерних технологій.

Відбір фіналістів Intel ISEF відбувається щорічно у всьому світі за результатами понад 550 афілійованих конкурсів (регіональних або національних етапів), у яких беруть участь близько 65 тисяч учнів.Кількість таких конкурсів і їх учасників щороку зростає. Загалом кількість залучених до цього науково-освітнього процесу учасників, від місцевого до національного рівня, становить на даний момент декілька мільйонів осіб у всьому світі. Кожен афілійований регіональний або національний конкурс має відповідати високим науково-технічним та організаційним вимогам Intel ISEF.

В Україні національний етап конкурсу Intel ISEF проводитьсяз 2004 року, колипершим національний конкурс під назвою «Intel Еко-Україна» набув офіційного статусу. Його організатором став Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України. Ужовтні 2009 року було оголошено про проведення нового національного конкурсу із технічних спеціальностей «IntelТехно-Україна» під егідою Академії наук України та Національного технічного університету України «КПІ». В рамках конкурсів відбувається Освітня академія по роботі з обдарованою молоддю для наукових керівників школярів-учасників конкурсів.

Учасники конкурсу змагаються у десяти тематичних категоріях на двох національних конкурсах:

На конкурсі «IntelЕко-Україна»: ботаніка, зоологія, біологія, біохімія, хімія, науки про Землю, науки про людину.

На конкурсі «IntelТехно-Україна»: інженерні і комп'ютерні науки, математика, фізика, астрономія.

Переможці у категоріях зустрічаються в суперфіналі, за результатами якоговизначається склад команди, що представлятиме Україну на міжнародному фіналі конкурсу у США. За 7 років участі уфіналах Intel ISEF у США українські школярі вибороли 18 міжнародних нагород!

У 2013 році в рамках конкурсів «Intel Techno-Ukraine» та «Intel Eco-Ukraine» вп’яте було  проведено фестиваль «Наука в школі»  для ознайомлення наукових керівників та всіх зацікавлених ізроботоюіз обдарованою молоддю, у основі якої кращий національний та світовий досвід.Фестиваль є аналогом освітянської академії Intel.

На міжнародному фіналі конкурсу Intel® ISEF-2013 у м. Фінікс, штат Арізона, США українські учні Іван Селезньов з м. Миколаєва та Андрій Коноваленко з м. Стаханова здобули третє та четверте місця у категоріях «Електромеханічна інженерія» та «Комп’ютерні науки».

<<